bioetykaPo wielu miesiącach pracy redakcyjnej, we wspólpracy z francuskim Instytutem Lejeune’a oraz Instytutem Bioetyki UPJP2 w Krakowie, wydaliśmy książeczkę „Przewodnik: bioetyka dla młodych”. Jest to przejrzysty i praktyczny zbiór rzetelnych odpowiedzi na szereg najważniejszych pytań dotyczących kwestii życia. Jest to opowieść o drodze człowieka od początku po kres jego życia.

Jak zamówić „Przewodnik: bioetyka dla młodych”? –> kliknij tutaj: www.jedenznas.pl/zamawiam

 

kulkatWłaśnie ukazał się pierwszy w Polsce Ewangelizacyjny Katechizm Młodych pod tytułem „Największa jest Miłość”. Zawiera on 23 katechezy (96 stron A5) na tematy, o które prosiła sama młodzież, np.:

  • Czy Bóg istnieje?
  • Czy Chrystus naprawdę zmartwychwstał?
  • Która religia jest prawdziwa?
  • Czy Kościół jest jeszcze potrzebny?
  • Co będzie po śmierci?
  • Kiedy będzie koniec świata?
  • Czy Kościół jest wrogiem seksu? itp.

Katechizm jest dostępny w bardzo atrakcyjnej formie graficznej i niewielkiej cenie. Może stanowić świetną pamiątkę po bierzmowaniu lub prezent na każdą okazję.

Z jego pomocą można przeprowadzić katechezy w szkole i parafii. Konspekty spotkań są do pobrania na stronie www.kulkat.pl

 

dialogiDialogi w Katedrze 2013

Zmagania o Chrystusową prawdę w sercach i umysłach ludzi wiążą się z koniecznością poszukiwania coraz to nowych form głoszenia naszej świętej wiary. Jedną z nich są rozpoczęte w dniu 11 stycznia 2013 roku Dialogi w Katedrze, które wpisywały się w Rok Wiary przeżywany w Kościele Łódzkim. Podczas nich – w każdy kolejny drugi piątek miesiąca arcybisku Marek Jędraszewski, metropolita łódzki spotykał się z ludźmi, aby odpowiadać na ich pytania, niekiedy także i wątpliwości, związane z wiarą, którą głosi święty, katolicki i apostolski Kościół. Każde spotkanie było poświęcone konkretnemu zagadnieniu związanemu z wiarą i naszym jej doświadczeniem, a każdy temat rozpoczynał się od słowa „wiara”: wiara i rozum, wiara i cierpienie, wiara i modlitwa, wiara i kultura, wiara i rodzina, wiara i Eucharystia, wiara i wychowanie, wiara i miłosierdzie Boże, wiara i życie wieczne oraz wiara i godność człowieka.

Uczestnikami Dialogów byli rodzice, młodzież szkolna i uniwersytecka, wychowawcy, nauczyciele akademiccy, twórcy kultury, ludzie poszukujący prawdy i sensu życia. Owocem tych spotkań jest ta oto książka Dialogi w Katedrze 2013.

 

okladka_faustyna_mŚwięta Siostra Faustyna. Specjalistka od przeciwności i Bożego Miłosierdzia
Książeczka może być wykorzystana w pracy z dziećmi i młodzieżą z okazji Roku Miłosierdzia, na katechezach, przy organizowaniu przedstawień lub zajęć na terenie szkół i parafii. Może stanowić też pamiątkę wizyty kolędowej w tym szczególnym Roku.  Książeczka powstała głównie z myślą o ludziach młodych, którzy napotykają na swojej drodze życia różnego rodzaju przeciwności dotyczące zarówno problemów duchowych, jak i materialnych. Pokazuje z jakimi przeciwnościami musiała się mierzyć Siostra Faustyna i jaką siłę w tych zmaganiach czerpała z Bożego Miłosierdzia.